Krimi

Jihočeská mordparta vyšetřuje podezřelé úmrtí ženy z veřejného domu

Kriminalisté od pondělí vyšetřují podezřelé úmrtí ženy v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku. Našel ji její známý v jednom z penzionů, které zde nezřídka fungují jako nevěstince. Policie vyhodnocuje stopy, výsledky pitvy budou známé nejpozději ve středu.

"Od pondělního pozdního odpoledne prověřují kriminalisté v Dolním Dvořišti podezřelé úmrtí ženy. V pokoji ji bez známek života našel její známý," uvedla v pondělí večer na sociální síti X policie.

Strážci zákona čekají na výsledek soudní pitvy, který by měl být znám nejpozději ve středu. "Kriminalisté věc prověřují jako násilný trestný čin. Obětí je čtyřiačtyřicetiletá místní žena. Kriminalisté stanoví další postup podle výsledků soudní pitvy. Aktuálně vyhodnocují zajištěné stopy a hledají svědky," říká mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová. 

Související obsah

Dolní Dvořiště se čtrnácti stovkami obyvatel leží na hranicích s Rakouskem a proslulo svého času jako místo s největší koncentrací veřejných domů, jen na náměstí jich býval tucet. V posledních letech však nevěstinců ubylo. Na území obce je rovněž několik kasin.

Pracovníci jedné z místních čerpacích stanic pro TV Nova potvrdili, že k podezřelému úmrtí mělo dojít právě v jednom z místních veřejných domů s názvem Pension Club Pamela. Na jeho telefonním čísle ale o žádné takové události nic nevěděli a k zastižení na telefonu nebyl v úterý dopoledne ani starosta obce. 

U tragické události nezasahovala ani jihočeská záchranka. "Když se jedná o jasné úmrtí, tak už tam většinou naše posádka nevyjíždí. Věc pak řeší výhradně policie, která si může sama povolat koronera," uvádí pro TN.cz mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová.

V úterý odpoledne policisté pátrali po člověku, který se poblíž místa činu dopustil majetkové trestné činnosti a žhářství. Pachatele hledali hlavně proto, že se podle kriminalistů mohlo jednat o stejného člověka, který stál za podezřelým úmrtím ženy. Pátrací akce ale skončila neúspěchem. 

Surový konflikt v pražském metru. Muž během potyčky spadl do kolejiště (7/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz