Domácí

Na zahradu rodinného domu spadlo malé letadlo. Posádka nehodu nepřežila

V úterý krátce před devátou hodinou ráno spadlo v obci Tlustice na Berounsku na zahradu rodinného domu malé letadlo. Ani jeden ze dvou členů posádky nehodu nepřežil. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Příčina nehody se bude na místě vyšetřovat.

​Dvoučlenná posádka ultralightu, který v úterý ráno přelétal nad Berounskem, nepřežila pád letounu na zahradu rodinného domu v obci Tlustice. Záchranáři pilota a spolucestujícího oživovali, bohužel neúspěšně. Podle policistů byl dům v době nehody prázdný. 

"Na místě jsme měli v péči dva těžce zraněné pacienty, oba muži utrpěli těžká mnohočetná poranění. I přes snahu všech posádek na místě a zhruba 40 minut trvající resuscitaci svým zraněním bohužel podlehli," uvedla pro redakci TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková. 

Související obsah

Podle mluvčí středočeských policistů Michaely Richterové došlo k pádu letadla krátce před devátou hodinou. "Vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému. Ultralight spadl přímo na zahradu rodinného domu," řekla pro TN.cz Richterová. 

Nyní bude probíhat vyšetřování příčiny tragické nehody. "Ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, takže okolnosti a příčina pádu se bude zjišťovat. Nyní probíhá šetření, které bude na dlouho," doplnila Richterová. Podle ní kriminalisté nařídili u obou členů posádky soudní pitvu. 

Podívejte se na další záběry z místa nehody:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz