Zahraničí

Nosorožec nabodl chovatelku. Její manžel leží s vážným zraněním v nemocnici

Ve výběhu nosorožců bílých v salcburské zoo zemřel člověk. V úterý ráno nosorožec zabil jednu z ošetřovatelek, která se nabodla na jeho roh. Snažil se jí pomoct její manžel a kolega, ten skočil s vážným zraněním v nemocnici.

Tragédie zasáhla zoologickou zahradu v rakouském Salcburku. V úterý krátce před sedmou hodinou tam nosorožec bílý smrtelně zranil chovatelku. Žena byla zkušenou zaměstnankyní, v zahradě pracovala necelých deset let.

"Ošetřovatelka se snažila zvířeti aplikovat speciální přípravek na ochranu před hmyzem, jedná se o běžnou praxi. Nosorožec však na 33letou ženu zaútočil. Důvody napadení zatím neznáme," oznámila ředitelka zoologické zahrady Sabine Grebnerová.

Zvíře ženu podle prvotních informací udupalo. Nakonec však vyšlo najevo, že zvíře chovatelku probodlo rohem.

Související obsah

Napadení ošetřovatelky si všiml její manžel, který v zoo také pracoval jako chovatel. Snažil se své ženě pomoct, pokoušel se zvíře zahnat. Nosorožec ho ale také napadl a muž skončil s vážným zraněním v nemocnici. Po incidentu byla zahrada okamžitě uzavřena.

Nosorožec jménem Yeti byl vždy něžný a zaměstnanci zoo nechápou, co se stalo. Dle současného vyšetřování nedošlo k žádnému porušení bezpečnostních pravidel. Yeti je momentálně stále ve výběhu a zoo si jej chce i nadále ponechat.

Zoologická zahrada v pátek opět otevřela své brány návštěvníkům, pavilon s nosorožci však zůstane i nadále uzavřen. Vyšetřování policie stále probíhá.

Rakouské noviny Kronen Zeitung upozornily, že nejde o ojedinělý problém, který postihl salcburskou zoo. Minulý rok odsud například uteklo mládě tučňáka. Po třech hodinách ošetřovatelé zvíře nalezli v kukuřičném poli, které bylo od výběhu vzdáleno asi 800 metrů.

PK, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz