Zahraničí

Přístavem na Krymu otřásaly výbuchy. Dopadly na něj ukrajinské rakety

Ruské úřady ve středu informovaly o ukrajinském útoku na okupované město Sevastopol. Zasažena byla hlavně loděnice, která je v plamenech. Tamější gubernátor Michail Razvožajev oznámil uzavření Krymského mostu. Zranění utrpěly asi tři desítky lidí.

Přístavním městem Sevastopol otřáslo několik mohutných výbuchů. Během noci na středu bylo hlášeno nejméně sedm výbuchů a záblesků na obloze, informovala agentura UNIAN.

Ukrajinci zasáhli loděnici, kde vypukl požár a nejméně 24 lidí bylo zraněno, uvedl na komunikační platformě Telegram šéf správy města Razvožajev. Rusové podle agentury UNIAN uzavřeli Krymský most, který spojuje Rusko s poloostrovem.

Související obsah

Ruská média citují tamního ministra obrany, podle kterého Ukrajina zaútočila na dok v Ordžonikidze v Sevastopolu deseti střelami s plochou dráhou letu a třemi dálkově ovládanými námořními drony na Černomořské flotily. 

Obyvatelé Sevastopolu hlásí rozbitá okna v bytech, otřesy byly cítit až několik kilometrů od místa výbuchu. Internetem se šíří snímky a videa zachycující záblesky, plameny a dým nad městem.

Sevastopol je největším městem na Ruskem okupovaném poloostrově Krym. Ruské úřady město spravují již od roku 2014.

Putin: Dohodli jsme mír a stáhli se. Ukrajina svou část smlouvy porušila (6/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz