Zahraničí

Ukrajinci mají vážný problém. Přiletí dozor z Pentagonu

Ukrajinci mají vážný problém. Přiletí dozor z Pentagonu
Ukrajinské velení s prezidentem Zelenským | Zdroj: TV Nova

Americkým republikánům už dochází trpělivost kvůli mnohamiliardové vojenské pomoci Ukrajině a chtěli by, aby Spojené státy získaly lepší přehled, jak jsou zbraně s dalším vojenským materiálem využívány. V Kyjevě proto bude působit zvláštní americký dozor.

V hlavním městě Ukrajiny už od konce srpna působí vysoký představitel z Pentagonu a nyní bude mít k dispozici celý tým, který si chce posvítit na to, jak Kyjev využívá obrovskou vojenskou pomoc, které se mu od USA dostává. Její hodnota už podle CNN dosáhla úrovně 43,7 miliardy dolarů. To je v přepočtu téměř bilion korun.

​Bidenova administrativa přitom nedávno požádala americký Kongres o schválení dalšího balíčku pomoci v hodnotě 24 miliard dolarů. To je v přepočtu necelých 550 miliard korun.

Související obsah

Britský expremiér Boris Johnson se obává, že by se americká vojenská pomoc Ukrajině mohla zastavit poté, co by v Bílém domě vystřídal Joea Bidena Donald Trump.  

"Vítězství Putina by bylo katastrofou pro Západ i pro americké vedení. Nevěřím, že je to výsledek, který by mohl snadno snést americký prezident, natož ten, který chtěl Ameriku udělat znovu velkou," uvedl podle webu Politico Johnson.

Ukrajina zvažuje požádání o vydání mužů, kteří utekli před válkou do Česka (13/9/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz