Zahraničí

Případ zmizelé Maddie se může zbortit. Policii hrozí, že přijde o klíčového svědka

Případ zmizelé Maddie se může zbortit. Policii hrozí, že přijde o klíčového svědka
Madeleine McCannová | Zdroj: Profimedia

Němečtí kriminalisté jsou možná s vyšetřováním případu Maddie McCannové u konce, nikoliv však proto, že by ho konečně rozlouskli. Postavili jej totiž na výpovědi, která ukázala na hlavního podezřelého Christiana B. Podle informací ze zákulisí vyšetřování ale nyní hrozí, že klíčový svědek svou výpověď stáhne a přestane s policií spolupracovat. To by kriminalisty vrátilo zpět na začátek.

​Madeleine McCannová, britská holčička, která byla na dovolené v Portugalsku se svou rodinou, zmizela už před 16 lety – její případ ale i po takto dlouhé době zůstává neobjasněný. Nejblíž se k jeho rozlousknutí dostal tým německých vyšetřovatelů, který ze zmizení dívenky podezírá usvědčeného pedofila a násilníka Christiana B. 

Tato verze se ale může zbortit jako domeček z karet. Christian B. se totiž dosud nepřiznal a celé dosavadní vyšetřování kolem jeho osoby stojí na výpovědi jeho bývalého kamaráda Helgeho B. Britský deník The Sun s odvoláním na své zdroje ale nyní informoval, že klíčový svědek může případ potopit. 

​Němečtí vyšetřovatelé podle tohoto zdroje byli už před několika měsíci varováni svými portugalskými kolegy, že Helge B. není důvěryhodná osoba. "Varovali Němce, že je tak trochu fantasta a říká, co chtějí slyšet. Ale němečtí detektivové se na něj z nějakého důvodu upnuli," řekl deníku zdroj. 

Související obsah

Helge B. měl policistům sdělit, že se s Christianem B. viděl rok po zmizení Maddie na festivalu ve Španělsku a o zmizelé dívce se spolu bavili. Podezřelý mu měl údajně říct, že holčička nekřičela. 

"Na jeho svědectví postavili v podstatě celý svůj případ, přestože byli varováni, že se mu nedá věřit," pokračoval zdroj a dodal, že se Helge B. chystá svou výpověď stáhnout. "Teď když chce vycouvat, jsou úplně v háji. Nemají žádné nové stopy ani důkazy," konstatoval. Pokud by skutečně s vyšetřovateli přestal jejich klíčový svědek spolupracovat, případ by se tak zřejmě vrátil zpět na začátek. 

Co se týče šance na vypátrání živé Maddie, jsou němečtí kriminalisté skeptičtí. V minulosti už několikrát naznačili, že dívka dávno není naživu. Letos se do pátrání po jejím těle opět zapojili i portugalští policisté. Její ostatky se pokoušeli najít na dně přehrady, avšak neúspěšně. 

Více se k případu dozvíte v reportáži (5/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz