Domácí

Část obcí se bouří proti zdanění hazardu. Bojí se, že přijdou o miliony

Poslanci budou v pátek schvalovat vládní konsolidační balíček, jehož součástí je i rozdělování peněz ze zdanění hazardu. Proti tomu ale protestují obce, které hazard ve svém katastru povolily. Považují to za nespravedlivé. Ročně kvůli tomu prý přijdou o miliony korun.

Původní návrh počítal s tím, že by nově stát získával více peněz z příjmů obcí, které hazard povolily, a finance by pak dostávaly také obce, které ho na svém území odmítají. Konkrétně v poměru 35 procent pro stát a 65 procent pro obce, podle počtu obyvatel.

Nynější návrh upravuje rozložení 55 procent pro stát a 22,5 procenta pro obce podle počtu povolených zařízení. Stejný podíl pak platí pro obce podle počtu obyvatel.

Související obsah

​Starosta Plané u Českých Budějovic Tomáš Pintér však upozornil na to, že obec kvůli tomu přijde o více než 25 milionů korun ročně. Díky těmto penězům si mohla dovolit například nový vodovod, cyklostezku nebo sportoviště.

Podle něj to byla odměna za starosti spojené s povolením hazardu a vláda teď rozvoj obce likviduje. Změny naopak do státního rozpočtu mají přinést přes čtyři miliardy korun. 

jko, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz