Zahraničí

Vejce trefila poslance přímo do hlavy. Kampaň na Slovensku se vyostřuje

Situace na slovenské politické scéně se stále více vyostřuje. Poslanec za hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti dostal na mítinku v Lučenci několika vejci přímo do hlavy. V zemi jde už o třetí politickou potyčku za posledních pár dní. Příští víkend se tam konají předčasné parlamentní volby.

Do voleb zbývá už jen jedenáct dní a série politických bitek stále pokračuje. Tentokrát se hlavním aktérem stal poslanec za hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igora Matoviče Jozef Pročko.

Poslanec v době incidentu zrovna živě vysílal na facebooku, a tak se mu podařilo útok zachytit na kameru.

Podobné excesy jsou v poslední době na Slovensku téměř na denním pořádku. V jednom z nich před pár dny figuroval kandidát stejného hnutí Tomáš Holkovič. Poté co mu měl na mítinku v Bratislavě jeden z přihlížejících plivnout do obličeje, muže dvakrát udeřil pěstí.

Související obsah

"Navzdory tomu, že ten pán mi čtyřikrát plivnul do tváře, očí a úst, se omlouvám se svoji reakci. Hned po incidentu jsem požádal o stažení z kandidátky," vzkázal Holkovič.

O pár dní dříve poprask vyvolalo video, na kterém se porval přímo předseda hnutí a zároveň i bývalý premiér Igor Matovič, a to s bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem.

Matovič totiž dorazil autem s ampliony na tiskovou konferenci politické strany Směr bývalého premiéra Roberta Fica. To se Kaliňákovi nelíbilo a šel si to s ním vyřídit.

Podle některých průzkumů má zatím největší šanci na vítězství právě Ficova strana Směr.

drz, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz