Domácí

Tatínek se sám stará o tři potomky. Pomáhá jim Patron dětí

V Česku přibývá rodičů samoživitelů a právě ti mají v poslední době čím dál častěji problém zaplatit všechny nutné poplatky spojené s bydlením, školní potřeby pro děti nebo jejich zájmové kroužky. Nejen takovým rodinám dlouhodobě pomáhá nadace Sirius prostřednictvím projektu Patron dětí. Ten pomáhá i s financováním dětských kroužků, táborů, rehabilitací anebo pořízením školních pomůcek.

Štěstí z rodiny Půlpánových sálá už na první pohled, radost mají jeden z druhého. Přesto to občas nemají jednoduché.

"Mám tři děti, jsem na ně sám už šestým rokem, je to hodně složité. Bývalá přítelkyně byla mladá a rozhodla se, že už s námi nezůstane, odešla za jiným přítelem a od té doby ani neplatí výživné," popsiuje otec samoživitel Zdeněk Půlpán.

Tatínek se ale nevzdal a osmiletému Zdendovi, jedenáctileté Elle a čtrnáctileté Jitce se snaží dávat maximum.

Související obsah

Utáhnout domácnost a tři děti přitom není nic jednoduchého. "Když nastupují anebo začínají ve škole, tak tam je hodně placení, peněženky, obědy a kroužky a tyhle věci. Pak máte oblečení, obuv," pokračuje pan Půlpán.

S příchodem školy byly potřeba i školní pomůcky. S jejich pořízením pro nejmladšího Zdendu rodině pomohl projekt Patron dětí.

Patron dětí dlouhodobě pomáhá rodinám v tíživých životních situacích. Do pomoci se můžete zapojit i vy. Jak na to, zjistíte na internetových stránkách www.patrondeti.cz.

drz, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz