APLIKACE TN.CZ
Zajímavosti

Zemřel významný spisovatel Miloš Zapletal. Ovlivnil generace českých dětí

Zemřel významný spisovatel Miloš Zapletal. Ovlivnil generace českých dětí
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek zemřel ve věku 95 let spisovatel a skaut Miloš Zapletal. Byl autorem desítek knih, ať už šlo o dobrodružné příběhy, nebo příručky určené skautským i dalším vedoucím oddílů.

O úmrtí oblíbeného spisovatele Miloše Zapletala informoval na facebooku v pátek Junák – český skaut. "Včera odešel k věčnému táboráku bratr Miloš Zapletal – Zet (skautská přezdívka, pozn. red.). Zemřel ve věku 95 let," popsali skauti.

"Zet během svého života ovlivnil generace kluků, holek, dospívajících i dospělých lidí, kteří jeho knihy četli na táborech, doma i ve školách a hráli podle něj stovky her v klubovnách i v lese. Děkujeme ti, bratře Zete, za tvoji službu skautingu a mladým lidem," dodali.

Související obsah

​​Zapletal napsal desítky knih věnovaných tématu skautingu, pobytu v přírodě a vedení dětských oddílů. Dobrodružné příběhy vyprávěl v Ostrově přátelství, Sedmičce nebo Stezce odvahy. Oblíbené jsou taky jeho encyklopedie her, které dodnes slouží nejen skautským vedoucím.

"Milý Zete, děkuji za tvoje knihy, které jsou nevyčerpatelným zdrojem inspirace. A díky za tvé hry, příští schůzku jim věnujeme celou," vzpomínala jedna z komentujících. "Dodneška rád vzpomínám na jeho úžasné knihy, které jsem četl, když jsem ve 13 letech začal chodit do skautského oddílu," přidal se další čtenář.

Související obsah

​"Byl jsem Kim v družině Svišťů, 12. skautského oddílu v Liberci. Ten oddíl založil a vedl Miloš Zapletal. S velkým pocitem vděku vzpomínám, nikdy nezapomenu a děkuji, Miloši. Mír tvé duši," dodal jeden ze Zapletalových svěřenců.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz