Americký prezident Donald Trump zuří kvůli vojenským konfliktům, které sliboval urovnat. Zatímco na veřejnosti se prezentuje jako nositel míru, za zavřenými dveřmi dává najevo svou frustraci z opakovaných problémů ve vyjednávání. Nejvíce jej má rozčilovat válka na Ukrajině, hned za ní jsou ale i boje v Gaze.
Čím dál větší frustraci pociťuje americký prezident Donald Trump. Ten se ještě před svým zvolením chlubil, že zvládne ukončit válku mezi Ruskem a Ukrajinou za jediný den. Nyní ale je v úřadu už více než 100 dní a válka se svému konci neblíží.
Na setkání se sponzory ve svém klubu na Floridě tak měl dát průchod emocím. Podle zjištění portálu Wall Street Journal si minulý týden hlasitě stěžoval na jednání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Spolupráce s ním je totiž jiná, než si představoval.
Americký prezident nadával zejména na ruský přístup k vyjednávání. "S Putinem se hrozně špatně jedná, protože chce úplně všechno," stěžoval si. I kvůli tomu Trump vyzval Rusko a Ukrajinu k bezpodmínečnému 30dennímu příměří, které mělo začít 8. května, připomněl portál Kyiv Independent. To se sice nestalo, na jeho návrh ale evropští lídři přistoupili po sobotním jednání v Kyjevě.
Podobně Trumpa podle Wall Street Journal frustruje i válka na Blízkém východě. Série konfliktů soustředěná okolo Izraele totiž také nebere konce. Spojené státy se tam také pokouší vyjednat mír, avšak jednání o prodloužení příměří mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás ztroskotala.
Válka na Ukrajině tento rok neskončí. Putin Trumpa zesměšnil, říká politický geograf Barr (4/2025):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz