APLIKACE TN.CZ
Domácí

Znovu nasněží, upozorňují meteorologové. Potom se do Česka přiženou bouřky

Změna počasí
Ilustrační fotografie | Zdroj: Koláž Getty Images

Začátek týdne bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) chladný a ještě v pondělí může na horách nasněžit. V dalších dnech přijde oteplení, ale ne na dlouho. Ve středu se mohou objevit i bouřky.

Následující týden se ponese ve znamení velkých změn počasí. Ještě na jeho začátku nás podle ČHMÚ bude ovlivňovat tlaková níže nad severovýchodní Evropou, a dočkáme se tak odpoledních teplot dosahujících 18 až 23 °C.

Denní maxima - středa | Zdroj: ČHMÚ

​Ve čtvrtek ale přijde studená fronta. "Postupně se do střední Evropy přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu od severozápadu," popsali meteorologové na síti X. Objeví se ojediněle bouřky a za frontou se opět ochladí. 

"V průběhu středy a čtvrtka se bude přes střední Evropu přesouvat k východu brázda nízkého tlaku vzduchu a v jejím týlu k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu," informovala s odvoláním na ČHMÚ facebooková stránka Počasí v Jihomoravském kraji. Na výraznější oteplení si tak budeme muset počkat.

Související obsah

​​Na celý týden až do pátku předpovídají meteorologové déšť nebo alespoň přeháňky. Ještě v pondělí se má opakovat situace z nedělního rána, kdy se hory do nového dne probudily pokryté vrstvou čerstvého sněhu. Sněhové přeháňky se mají podle meteorologů objevit na severovýchodě v polohách nad 1 200 m. Denní maxima se budou pohybovat v rozmezí 13 až 17 °C.

V úterý a ve středu se má lehce oteplit s maximy až 23 °C. S teplejším počasím podle ČHMÚ mohou ojediněle přijít i bouřky. Ve čtvrtek a pátek naopak meteorologové předpovídají, že se znovu ochladí a nebude tepleji než 17 °C s výjimkou Moravy a Slezska, kde má být ještě ve čtvrtek až 20 °C.

Související obsah

"O víkendu se mohou lokálně objevit přízemní mrazíky," upozornili meteorologové. ​Oteplení tak přijde až později. "Během víkendu se bude přes střední Evropu dále k východu přesouvat oblast vyššího tlaku vzduchu a po její zadní straně k nám začne proudit teplejší vzduch od jihozápadu," dodali. Přes víkend mají teploty stoupat a na začátku příštího týdne se vrátit až ke 23 °C.

V Evropě udeří janovská cyklóna. Hrozí silné bouřky a záplavy (5/2025):

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz