Letadlo společnosti Air India, které mířilo do Londýna, se ve čtvrtek zřítilo v indickém státě Gudžarát a dopadlo na ubytovnu plnou studentů. Mezi 242 osobami, které letadlem cestovaly, byly i desítky Britů. K tragické události se proto vyjádřil britský panovník Karel III.
Pád letadla společnosti Air India zasáhl celý svět, nehodu přežil jediný pasažér, 290 lidí zemřelo. K tragické nehodě se vyjádřil i Karel III. s manželkou. "Mou ženu i mě zoufale zděsily hrůzné události v Ahmadábádu," sdělil britský panovník v oficiálním prohlášení na platformě X.
Za všechny, které tato událost zdrtila, se nyní modlí. "Naše modlitby a nejhlubší možná soustrast patří rodinám a přátelům všech, které tato otřesně tragická událost zasáhla. Lidem napříč tolika zeměmi, kteří čekají na zprávy o svých blízkých," popsal Karel III.
Na palubě letadla, které se krátce po vzletu zřítilo k zemi, bylo podle zahraničního deníku Express celkem 53 britských občanů. Mezi obětmi jsou kromě pasažérů i obyvatelé domu pro mediky, na který letadlo spadlo. Nehodu přežil jediný z cestujících, který měl podle indických médií z letadla vyskočit.
Karel III. poděkoval všem, kteří na místě zasahovali a zasaženým lidem pomáhali. "Rád bych vzdal zvláštní hold hrdinskému úsilí záchranných složek a všech, kteří poskytují pomoc a podporu v této srdcervoucí a traumatické době," dodala britská hlava státu na závěr.
Pád letadla v Indii má 290 obětí. Nehodu přežil jediný člověk, odešel po svých (6/2025):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz