APLIKACE TN.CZ
Domácí

Spor v Harrachově zastavil rekonstrukci skokanských můstků. Stát chce najít cestu

Rekonstrukce skokanských můstků v Harrachově končí. Národní sportovní centrum se rozpadá. Důvodem jsou obrovské spory, které ještě zesílily po jednání Svazu lyžařů. Město Harrachov spolek opouští a areál bude využívat jen pro turisty. Situaci chce zvrátit Národní sportovní agentura.

Svaz lyžařů jednal ve středu v hotelu Pyramida o dalším osudu Národního sportovního centra. Dosavadního ředitele centra chce odvolat a plánuje také změnit stanovy spolku.

Nevím, odkud máte ty informace. Nemám, co bych k tomu řekl,“ uvedl předseda Rady Svazu lyžařů ČR a místopředseda Českého olympijského výboru Roman Kumpošt. Šéfa českého skoku svaz hodil přes palubu. A chce i jeho hlavu v Národním sportovním centru.

Já mám možnost se do 30 dnů od doručení odvolat, což pochopitelně udělám,“ říká Vít Háček, ředitel Národního sportovního centra Harrachov a odvolaný šéf skokanského úseku Svazu lyžařů ČR.

Související obsah

​Po středě to vypadá, že v Harrachově již žádní noví Raškové, Plocové či Parmové nevyrostou. Spory uvnitř Národního sportovního centra jsou totiž tak velké, že starosta ohlásil definitivní konec. Členy centra jsou Harrachov, Svaz lyžařů a tamní Bucharův klub. A zbylí dva podle starosty vyvíjejí silný tlak na město, aby areál přenechalo soukromé firmě.

Pro nás je to konec a musím říct, že jsem zhnusený z toho, co se děje ve sportu. Bohužel to, co jsme chtěli, aby sport byl veřejnou službou ve veřejném zájmu a byl zadarmo pro členy Svazu lyžařů, tak to nebude. A nebude to proto, že to nechtějí čtyři lidi ze Svazu lyžařů,“ prohlásil Tomáš Vašíček, starosta Harrachova (Změna pro Harrachov).

Město má ve sporu silné páky. Vlastní strategické pozemky i stavby a bez něj si v Harrachově nikdo nezalyžuje. „Veškerý majetek, který je vlastnictvím města Harrachova, bude důsledně spravován tak, aby se na něm odehrávalo pouze turistické lyžování. Žádné jiné,“ dodává starosta.

Související obsah

​Návštěvníci města označují celou situaci za ostudu a míní, že by se strany měly dohodnout. Kolaps spolku, jehož členové na sebe podávají a připravují vzájemné žaloby, chce nyní řešit Národní sportovní agentura (NSA). Na konci září hodlá se všemi jednat.

Vůbec si nedokážu připustit, že bychom nenašli tu cestu, aby se dál projekt Centra zimních sportů v Harrachově rozvíjel,“ uvedl předseda NSA Ondřej Šebek.

sova, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz