APLIKACE TN.CZ
Počasí

Počasí chystá prudkou otočku: Na Česko se řítí déšť, pak přijde zlom

Počasí chystá prudkou otočku: Na Česko se řítí déšť, pak přijde zlom
Změna počasí, ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images, koláž TN.cz

Září se nese ve znamení proměnlivého počasí. Podle meteorologů ve středu zaprší hlavně na severní Moravě a ve Slezsku, pak se ovšem začne zatahovat od západu. Ve čtvrtek přes Česko přejde další vlna deště, záhy se ale oteplí.

​Na Česko se žene proměnlivé počasí. „Čeká nás polojasný až oblačný den, ale ve Slezsku a na severu Moravy bude většinou zataženo a zde se také budou místy objevovat přeháňky až do odpoledních hodin,“ informovali odborníci z ČHMÚ na platformě X.

Podle zveřejněných map bude pršet nejintenzivněji na horách, a to hlavně v Krkonoších a Jeseníkách. Déšť se řítí zároveň i na Slezsko a severní oblast Moravy. Teploty přes den budou ovšem příjemné, pohybovat se budou kolem 20 stupňů. „Večer se také začne zatahovat od západu. Dnešní maxima vystoupí na 17 až 21 °C, na severu bude kolem 16 °C,“ sdělili meteorologové. 

Související obsah

Jenže ve čtvrtek podle nich nastane zlom. Na naše území se přižene déšť, zároveň se ale oteplí. „Ve čtvrtek v první polovině dne přejde od západu déšť hlavně přes severní polovinu našeho území a poté se začne od západu rychle vyjasňovat,“ objasnili odborníci. 

Češi se ale dočkají teplot pohybujících se kolem 25 stupňů. „Čtvrteční nejvyšší teploty budou v Čechách asi o 4 °C vyšší než ty středeční,“ dodali.

Předpověď počasí na středu 17. září. Podívejte se na video:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz