Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil ve čtvrtek ráno informace o tvorbě náledí. To by se mohlo aktuálně objevit zejména na jihu Moravy a na západě Čech, během dne ale i jinde. Meteorologové upozorňují, že náledí může způsobit problémy v dopravě i při chůzi venku.
Po vydatném sněžení v první polovině týdne přinesl čtvrtek výraznou změnu počasí. Sněžit by už nemělo, namísto toho se ale může objevit náledí.
„Právě v důsledku toho, že je po těchto srážkách leckde mokro nebo natátý sníh, se může dnes ráno vytvářet náledí,“ upozornili meteorologové.
Náledí by se mohlo objevovat zejména v místech, kde se protrhá oblačnost. „Ta je momentálně protrhaná na jihu Moravy (zde je ale většinou sucho) a začíná se protrhávat i na západě Čech,“ upřesnili.
„Náledí se bude vytvářet i odpoledne, kdy čekáme místy velmi rychlý pokles teplot,“ dodal ČHMÚ. Od dnešní půlnoci také platí před náledím výstraha. Až do 9:00 se má podle meteorologů náledí objevovat hlavně na západní polovině republiky.
Meteorologové upozorňují, že náledí může způsobit problémy. „Nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí. Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně,“ vyzývají.
Předpověď počasí na čtvrtek 27. listopadu:
Aktuální předpověď počasí
Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz