Na která místa si v letadle nesedat a jak se cítit pohodlně během dálkových letů v ekonomické třídě? Takové otázky zodpověděla letuška společnosti Virgin Atlantic. Varuje hlavně před zadní částí letadla.
Dálkové lety, trvající i přes deset hodin, mohou být pro cestující v ekonomické třídě velmi nepříjemné. Letuška letecké společnosti Virgin Atlantic se proto v rozhovoru pro britský list Express podělila o tipy, jak si dlouhou cestu v ekonomické třídě zpříjemnit. Upozornila hlavně na sedadla, kterým se má člověk raději vyhnout.
„Nelíbí se mi první řada u křídel. Lidé se shromažďují u toalety a může to být hlučné i kvůli dětem v kolébkách u přepážky,“ uvedla letuška. Zároveň varovala před zadní částí paluby. „Zadní část letadla může být trochu hlučná, protože splachování toalet je docela hlasité,“ dodala.
Někteří lidé si cíleně volí místa u nouzových východů, protože poskytují více prostoru pro nohy. To je podle letušky pravda, doporučuje ale se na takovou cestu připravit. „V některých starších letadlech může být v blízkosti řad u nouzových východů docela chladno. Pokud jste citliví na chlad, těmto sedadlům bych se vyhýbala,“ upozornila členka letového personálu.
Vůbec nejlepší jsou prý sedadla v páté řadě zepředu. Cestující sedící vepředu si totiž vyberou jídlo jako první a mají i jistotu hladkého a rychlého výstupu po přistání. V přední části paluby jsou navíc výrazně mírnější turbulence, což může dlouhý let opravdu zpříjemnit, uzavírá deník Daily Mail.
Výcvik dopravních pilotů v Praze. Na letišti trénují letušky i stevardi (5/2023):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz