APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Itálie pod útokem. Země hlásí sérii sabotáží na železnici

Itálie pod útokem. Země hlásí sérii sabotáží na železnici
Sabotáže na italské železnici způsobily velká zpoždění | Zdroj: Profimedia

Italská policie vyšetřuje sérii útoků na tamní železnici. K první sabotáži už se přihlásili anarchističtí radikálové, není ovšem jasné, zda mohou i za zbylé dvě.

Itálie, která je dějištěm zimních olympijských her, se potýká se sérií sabotáží ve vlakové dopravě. Podle televize Rai se víkendové útoky na železniční infrastrukturu dotkly tratí Řím–Neapol a Řím–Florencie.

List Corriere della Sera pak píše, že k poškození kabelů důležitých pro fungování dráhy došlo v sobotu brzy ráno, a to na okraji Říma. Postup sabotérů naznačuje jejich dobrou znalost železnice – jak pokud jde o vytíženost tratí, tak o zranitelné body. Poté, co se dostali ke kabelům, je měli zapálit s pomocí benzínu.

Následně se vlaková doprava zastavila a vlaky nabraly často více než dvouhodinové zpoždění. Útok na síti X ostře odsoudil italský ministr dopravy a vicepremiér Matteo Salvini. „Jde o ohavné trestné činy proti pracujícím a proti Itálii. Zvýšili jsme ostražitost a zintenzivnili kontroly, abychom tyto zločince vymýtil i,“ prohlásil.

Související obsah

K velmi podobným sabotážím, ovšem na trati spojující Benátky a Boloňu, došlo také minulou sobotu, krátce po zahájení her, a to s pomocí zápalných bomb. K útoku se později přihlásila anarchistická skupina La Nemesi.

Jestli spolu oba útoky souvisí, zatím není jasné. Vyšetřovatelé pracují také s možností, že jde o napodobitele. Stejně tak není jasné, zda existuje spojitost s útoky na železnici, které provázely letní olympijské hry v Paříži před dvěma lety.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz