Nový týden je tu a společně s ním i předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle té to vypadá, že odstartoval s teplotami v širokém rozpětí. Zatímco někde meteorologové naměřili 6 °C, jinde byly teploty pod bodem mrazu. Česko navíc rozdělí nejen teploty, ale také sluneční svít.
Pondělí si pro Čechy připravilo velké teplotní rozdíly, které se už od brzkého rána pohybují v širokém rozpětí. Nejčastěji meteorologové z ČHMÚ naměřili mezi 1 až 6 °C, při malé oblačnosti a slabém větru ale teploty klesly i pod 0 °C.
„Rekordmanem dnešního rána se opět stává Frýdlantský výběžek, kde jsou teploty kolem 10 °C,“ uvedli meteorologové. Rozdílné budou teploty i během dne. Maxima by se měla pohybovat mezi 12 až 17 °C.
Česko ale rozdělí nejen teploty, ale také sluneční svit. Podle mapy, kterou meteorologové zveřejnili, se jej lidé v Čechách příliš nedočkají. Oproti tomu na Moravě a ve Slezsku bude o něco slunečněji.
„Pocit z množství oblačnosti bude ovlivňovat také přítomnost saharského prachu ve výšce. Obloha se podobně jako včera možná nebude zdát tak modrá, ale zakalenější a oblačnost bude hutnější, jelikož částečky prachu budou působit jako kondenzační jádra pro oblačné kapičky,“ vysvětlili meteorologové.
Ani v dalších dnech nás nečeká výraznější teplotní rozdíl. Meteorologové ale upozorňují na to, že se o slovo přihlásí déšť. V úterý by dokonce mohly udeřit také bouřky, jinak ale počítají spíše s přeháňkami.
Podívejte se na předpověď počasí na pondělí 9. března:
Aktuální předpověď počasí
Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz