Na Slovensku se neznámý pachatel rozhodl zbavit ptačích obyvatel na sídlišti nezvykle radikálním způsobem. Na hejno vran vytáhl vzduchovku a vypálil z ní několik ran. Jednou z nich ale zasáhl tamní obyvatelku. Té se naštěstí jako zázrakem nic vážného nestalo, po střelci přesto pátrá policie.
Na jednom ze sídlišť ve slovenském Popradu se odehrála nevšední scéna. Neznámý pachatel se nejspíše rozhodl rozehnat hejno vran vzduchovkou. Jeden výstřel ale nedopatřením zasáhl i tamní obyvatelku na balkóně, informoval web topky.sk.
Žena tam zrovna relaxovala. „Šla jsem si dát dopoledne kávu na balkón a ani ne po deseti minutách jsem dostala zásah do hlavy za ucho,“ popsala situaci. Ihned si sáhla do vlasů a zjistila, že jí v nich uvízl vystřelený náboj, napsal web noviny.sk.
Žena ale podle svých slov nepanikařila. „Hlavně jsem oběhla sousedy, aby stáhli děti a zvířata z balkónů,“ řekla dále. Až poté odjela do nemocnice. Lékaři naštěstí zjistili, že zraněná není.
„Řekli, že jsem měla opravdu štěstí, protože takový ostrý projektil se mi mohl zapíchnout do měkké tkáně, takže jsem to mohla dostat do oka,“ dodala.
Pozdější vyšetřování policie potvrdilo, že se jednalo o brok ze vzduchovky. Podle odborníka na zbraně Petra Kubíka se pachatel zachoval mimořádně nebezpečně. „Jsou tam lidé, je tam majetek, jsou tam auta. Je zakázáno v takovém prostředí vzduchovky používat. V žádném případě to nedoporučuji a není to vhodné k plašení ptáků,“ uvedl.
Zároveň dodal, že si lidé neuvědomují, jak nebezpečný zásah ze vzduchovky ve skutečnosti je. „Při neodborné manipulaci nebo při dětské hře jsem byl zraněn vzduchovkou a týden jsem ležel v nemocnici, kde mi museli brok vybírat. Bylo to velmi nepříjemné,“ popsal Kubík vlastní zkušenost.
Po neznámém střelci pátrá policie. „Jde o podezření z trestného činu ublížení na zdraví. Momentálně jsou v případu prováděny potřebné procesní úkony, a proto bližší informace zatím nelze poskytnout,“ řekla policejní mluvčí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz