Policie vyjížděla v sobotu okolo druhé hodiny na vlakové nádraží v Plzni, kde měl opilý muž obtěžovat několik lidí. Na muže a ženu, kteří ho požádali, aby je nechal na pokoji, měl dokonce vytáhnout nůž. Ukázalo se, že muže prý před nedávnem pustili z vězení.
Dramatický zásah za sebou mají plzeňští policisté, kteří v sobotu vyjížděli k tamnímu vlakovému nádraží. Hlášení dostali okolo 14:00, do té doby ale konflikt, jehož hlavním aktérem měl být opilý agresivní muž, nebezpečně vygradoval.
„Podle informací přímo z místa došlo ke konfliktu poté, co agresor delší dobu obtěžoval sedícího muže a ženu, která tam byla s ním. Ti mu opakovaně a jasně řekli, aby je dál neobtěžoval a odešel. Bohužel situace dále eskalovala, agresor vytáhl nůž, začal druhého muže ohrožovat a ten na svou obranu vytáhl teleskopický obušek,“ popsal web Krimi Plzeň, který o případu informoval.
Policejní hlídky stihly muže zavčasu zpacifikovat a vyslechly ženu, která ho doprovázela. Svědectví přinesl ale i muž, který agresora údajně dobře znal. „To se divím, že měl zase nůž. Před nedávnem ho pustili z vězení, kam byl umístěn právě za napadení nožem,“ řekl.
Agresor nadýchal přes jedno promile alkoholu. „Při incidentu nebyl nikdo zraněn a nedošlo ani ke škodě na majetku. Veškerými okolnostmi případu se nadále zabývají policisté Obvodního oddělení Plzeň-střed, kteří věc dále prověřují,“ informovala policie.
Francouzští četníci zastřelili teroristu s nožem. Nedávno ho pustili z vězení (14/2/2026):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz