Zpravodajství

Do podzimních plískanic s posílenou imunitou

Aby nás probíhající podzim a nadcházející zima nepřekvapily nepříjemným nachlazením či chřipkou, je třeba zvýšit obranyschopnost našich organismů. Lze toho dosáhnout různými prostředky. Zvolíte chemickou tabletu nebo přírodní pochutnání?

Pro posílení imunity jsou nejdůležitější vitamíny, a to především ty ze začátku abecedy, tzn. vitamín A, vitamíny skupiny B, samozřejmě vitamín C a také E. Kompletní škálu vitamínů a stopových prvků jde dnes do těla přijímat z běžně dostupných tablet či preparátů. Lepší a mnohdy i chutnější variantou je získání vitamínů z potravy.

Mezi největší vitamínové bomby patří ovoce a zelenina, ale také ovocné šťávy, výrobky z tmavé mouka a ryby. Pokud vám to nestačí a chcete přesto sáhnout po nějakém doplňku stravy, vyzkoušejte ty, které obsahují výtažek Aloe Vera. Tato rostlina je známá pro své všestranné léčebné účinky. Je zdrojem vitamínů, minerálů, sacharidů, enzymů a aminokyselin. Působí antibioticky, odstraňuje viry i bakterie, očišťuje organismus, dodává energii

Blahodárně působí na organismus také pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu.

Připravte si vitamínový šleh v podobě ovocného salátu. Je snadný, rychlý, chutný a zdravý.

Výběr ingrediencí je více méně na vás. Základ tvoří pomeranče, mandarinky, jablka, čerstvý ananas (nikoli ten z konzervy), banán. Přidat můžete kiwi, jahody, hroznové víno, zkrátka cokoliv. Vše se nakrájí na přiměřené kostičky či kousky a promíchá. Pro chuť můžete přidat rozinky (třeba i rumu namočené), strouhané ořechy či kokos. Úspěch tohoto salátu je zaručen!

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz