Zpravodajství

Clou čekají poslední čtyři koncerty

Clou čekají poslední čtyři koncerty
Zdroj: Sony BMG

Žádný strach. Kapela Clou má sice před sebou poslední čtyři koncerty, ty se však týkají jejich šňůry k debutovému albu Postcards. To vyšlo již březnu 2005. Od té doby začala jejich hvězda stoupat. Clou mají slibně našlápnuto, co chystají dál?

Krátce po vydání svého debutu, se na dvanáct týdnů ocitli na první příčce české oficiální rádiové hitparády IFPI TOP 50. Objevili se také do hlavního vysílacího času MTV Europe, kde jeho vysoké rotace vysloužily kapele titul nejhranějšího českého interpreta.
Krátce nato si Clou jako předskokany pro svůj pražský koncert vybrala v danou chvíli zřejmě nejúspěšnější rocková ikona světa, američtí Green Day.

Léto 2006 strávili Clou zejména účinkováním na nejdůležitějších tuzemských festivalech, na jeho konci pak připravili v nahrávacím studiu spolu s producentem George Eričem ochutnávku z připravovaného alba v podobě tří nových skladeb, které se staly součástí soundtracku k novému českému celovečernímu filmu "Prachy dělaj člověka". Hitovka "Choked On Memories" byla zvolena za singl k soundtracku a ústřední melodii filmu, a byl k ní rovněž natočen akční videoklip.

S touhle nezapomenutelnou dekádou se Clou rozhodli rozloučit se tím nejlepším možným způsobem. Odehrají koncerty ve čtyřech skvělých klubech, kde v minulosti zažili své nejlepší vystoupení vůbec. „Proto nás budete mít šanci vidět 23.listopadu v brněnské Flédě, 25.listopadu v Kotelně v Litomyšli, 30. listopadu v zrenovovaném Rock Café na pražské Národní třídě a konečně v sobotu 2. prosince v klubu New End v Trutnově," uvedl kytarista Petrock.

Debutanti Clou končí, zelená padla profíkům. Tímto předělem začíná další kapitola existence Clou, která bude ve znamení nového, prozatím bezejmenného alba. Skupina bude od poloviny prosince pracovat ve studiu na jeho realizaci, v regálech obchodů by se CD mělo objevit na přelomu března / dubna 2007. Těšme se...

Sony BMG
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz