Zpravodajství

Při požáru rodinných domů uhořeli dva lidé

Při požáru rodinných domů uhořeli dva lidé
Zdroj: TV Nova

Tragická událost se stala dnes v noci ve Zlatých Horách na Jesenicku. Při požárů rodinných domů totiž uhořeli dva starší manželé. S ohněm bojovalo 5 hasičských jednotek včetně jedné z nedalekého města Glucholaz, která přijela na pomoc českým hasičům z Polska.

Následně muselo být deset lidí evakuováno. Tři lidé se nadýchali kouře a museli na lékařské ošetření. Příčiny jsou zatím neznámé. Požár zachvátil byty krátce před půl čtvrtou hodinou ranní. Část domu s pěti byty se pod plameny zřítila. Podle starosty Zlatých hor Milana Ráce je teď bez domova 12 lidí včetně dětí.

"Dům patřil okresnímu bytovému družstvu Krnov. Domluvili jsme se, že pokud se postižení lidé neubytují u příbuzných, máme pro ně deset míst uvolněných na ubytovně. Zařizovali jsme jim také mimořádnou sociální dávku v nouzi, aby měli nějaké finanční prostředky," řekl starosta.

Nejvíce lidských životů si vyžádal letos požár bytu na sídlišti Opatov v Praze. Při tragédii uhořeli 3 lidé a čtvrtá oběť vyskočila v zoufalství z jedenáctého patra z okna bytu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz