Zpravodajství

Tři kuplíři sedí v base

Čeští detektivové zatkli skupinu, která dodávala do německých luxusních podniků dívky k provozování prostituce. Ve vazbě skončili tři muži. Čtvrtý je zatím na útěku. Za obchodování s lidmi a za kuplířství jim hrozí až 12 let ve vězení.


Celou skupinu policisté sledovali několik měsíců. Když spolu s německými kolegy nashromáždili dostatek důkazů, spustili bleskovou akci.

"Náš útvar zadržel dva Čechy a jednoho Slováka, kteří pod zástěrkou umělecké agentury lákali do Německa dívky jako tanečnice, tam je ale nutili k prostituci," uvedla mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová.

Umělecká agentura se sídlem v Praze fungovala od roku 2004. Dívkám slibovala v inzerátech výdělky za to, že budou tančit v klubech nebo na večírcích. V některých případech měly dělat společnice bohatým podnikatelům. Když se ale dívky dostaly za hranice, přišly o doklady a všechno bylo rázem jinak.

Třem Čechům a jednomu Slovákovi teď hrozí až 12 let pobytu za mřížemi. Policisté zároveň zjišťují, jestli do případu nejsou zapojeny další osoby.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz