Zpravodajství

Vitamíny v tabletách nebo ovoce? Toť otázka

Vitamíny v tabletách nebo ovoce? Toť otázka

Zda jíst vitamíny v pilulkách nebo rovnou čertsvé ovoce, to jest otázka, která pálí nemnohé z nás. V našem podnebném pásmu je je většina vitamínů do našich těl dodávána vyváženou stravou. Potřeba se v průběhu roku nemění.


 Maso a mléko je zdravé

Výjimkou jsou samozřejmě případy lidí se zdravotní dietou ne cikrovkou. Na co je třeba klást důraz? Vitamíny A a E jsou již obsaženy v mase a mléce, proto není potřeba si je do těla dodávat uměle. Vitamín C je však třeba trošku pohlídat.

 

Pozor na přehlcení céčkem

Multivitamínoví tablety v lékárnách ale obsahují mnohdy až nesmyslně moc "céčka", které může způsobit i ledvinové kameny. Hrozí přehlcení "céčkem" a proto je nutno si množství tohoto vitamínu v pilulkách hlídat. Lepší je však konzumovat "céčko" v potravinách. Lépe se totiž vstřebává. Pro bližší informace klikněte na video.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz