Zpravodajství

Požár si vyžádal evakuaci 17 lidí

Požár si vyžádal evakuaci 17 lidí
Zdroj: TV Nova

Ústí nad Labem - Ústí nad Labem - Kolem poledne vypukl dnes v Ústí nad Labem požár třípatrového obytného domu. Lidé naštěstí stačili hořící objekt včas opustit.

Podkroví domu v ústecké části Střechov začalo hořet krátce po poledni. Městští strážnici stačili včas evakuovat všechny obyvatele domu do bezpečí, a tak při požáru nebyl nikdo zraněn.

Oheň byl krátce po 13:00 lokalizován. "Nyní ještě probíhají dohašovací práce," uvedl mluvčí ústeckých krajských hasičů Lukáš Marvan. Teď přichází na řadu vyšetřování příčiny požáru.

Evakuováno muselo být 17 lidí, z toho 8 dětí. Přivolaný statik
povolil po likvidaci požáru návrat obyvatel do svých bytů.

Jen v pátek vypukl požár na 65 místech

Na území České republiky bylo jen tento pátek nahlášeno 65 požárů. Celková škoda je přibližně 1,7 milionu korun. Jeden člověk při požáru rodinného domku v Bystřici na Frýdecko-Mýstecku zemřel a jeden byl na jiném místě zraněn. Škodu ve výši jednoho milionu korun způsobil požár pneuservisu v Blatné na Strakonicku.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz