Zpravodajství

Podivná směna bytů na Grossově ministerstvu

Podivná směna bytů na Grossově ministerstvu
Zdroj: TV Nova

V sobotu jsme jako první informovali o směně kulturní památky, bývalého kláštera na Malé straně za panelák v Řepích, který v tichosti vyměnilo před pěti lety ministerstvo vnitra.Tehdejší ministr Stanislav Gross nám řekl, že výměna byla pro stát výhodná. A to proto, že tehdy byla priorita zajistit ubytování pro 500 policistů a ne oprava kulturní památky. Zatímco Gross tvrdí, že vše proběhlo podle zákona, ministerstvo kultury platnost směnky zpochybňuje.

Devítipatrový panelák v pražských Řepích vlastní firma Bayton a je v něm 500 lůžek. Bývalý klášter s maximálně 100 lůžky vlastní ministerstvo vnitra. V roce 2001 se právě proto vyměňuje historický objekt za panelák.

Podle tehdejšího ministra Grosse se jednalo o jednoznačně výhodnou směnu posvěcenou ministerstvem financí, protože panelák byl oceněn na 150 milionů a rozsáhlý objekt na Malé straně na 73 milionů.

Do domu, který hned druhý den po směně koupila společnost TH Real, zatím nikdo neinvestoval a dnes se prodává za 450 milionů korun.

Podle ministerstva kultury by to pro platnost směny mohlo mít vážné následky. Na ministerstvu vnitra zatím stále probíhá analýza smluv a znaleckých posudků. Podle našich informací by se ministr Langer měl s prvními výsledky seznámit zítra po návratu z Bruselu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz