Zpravodajství

Slovenský Slávik předběhl toho českého

Slovenský Slávik předběhl toho českého
Zdroj: Sony BMG

Nás dělí od vyhlášení výsledků v anketě Český slavík Mattoni 2006 dva dny, zatímco naši slovenští sousedé již své výsledky znají. Bodovali tamní finalisté SuperStar i jejich porotci.

Anketa Slávik 2006 vyvrcholila ve čtvrtek 2. prosince v Nitře. Své zlaté trofeje z loňska obhajovali Miro Žbirka, zpěvačka Zuzana Smatanová a skupina Elán. Jako jediná obhájila Zuzana Smatanová, která vděčí za popularitu vyhledávací soutěži. 

SuperStar porazila svého kata
V kategorii zpěváků si první příčku vydobil vítěz druhé řady SuperStar Peter Cmorík, stříbro si odnesl v Praze žijící Miro Žbirka a bronz patří Pavolu Haberovi, porotci SuperStar. Kontroverzní Richard Müller dosáhl na příčku pátou.

Prvenství mezi dámami si vysloužila Zuzana Smatanová, na paty ji šlapala frontmanka kapely Peha Katarína Knechtová, která se svými kumpány už měsíc brouzdá po České republice jako přeskokan skupiny Kryštof. Třetí místo připadlo Marice Gombitové. U nás úspěšná Jana Kirschner, v těchto dnech vydala nový duet s Jarkem Nohavicou První noc v novém bytě, si u Slováků vydobila šestou příčku.

Mladá krev převálcovala matadory 
Ve všech kategoriích u našich východních sousedů vládnou nové tváře. Důkazem jsou i skupiny. Loňské prvenství Elánům vyfoukla partička Desmod, podruhé toho večera si pro druhou příčku přišla Katarína Knechtová a její Peha, Elán skončil třetí a miláčci českého publika kapela No Name získala bramborovou medaili.

Desmod a její frontman Mário Kully Kollár si odnesli také titul za nejhranější domácí píseň v slovenských rádiích, kterou se stal jejich hit "Niekto ti to povie skôr než ja". Cmorík se stal nejúspěšnějším účastníkem ankety, když si odnesl také cenu pro Hit roku za píseň "Dážď" a stal se také Objevem roku.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz