Zpravodajství

Přímo na trati shořel historický vlak

Přímo na trati shořel historický vlak
Zdroj: TV Nova

Včera večer došlo k požáru motorového vagónu na trati mezi Kořenovem a Harrachovem. Přestože byl historický vlak během několika minut celý v plamenech, obešla se nehoda bez zranění. Dnes odpoledne se začalo s odstraňováním vraku z kolejiště.

Podle našich informací začal vůz poprvé hořet už ve stanici. Strojvedoucí ho sám uhasil a pokračoval v jízdě. Oheň se ale po několika kilometrech znovu rozhořel. Strojvedoucí se to pokoušel uhasit, ale nedalo se. Hasiči se k vlaku, který hořel na špatně přístupném místě, mohli dostat jedině po kolejích. Když na místo dorazili, nebylo už prakticky co hasit.

Žár ohně musel být obrovský

Nejenže celý motorový vůz prakticky shořel, ale dokonce se i uprostřed přelomil. Kromě strojvedoucího byli ve voze další čtyři lidé. Naštěstí se z vlaku stačili všichni dostat dřív, než ho celý pohltily plameny. Na vyproštění vraku motoráku dnes České dráhy poslaly speciální jednotku až z Ústí nad Labem.

Odklízení vraku tvrvalo celý den

Těžké bylo především pomocí hydrauliky nadzvednout motor, který se propadl až na koleje.  To nejtěžší ale na speciální jednotku ještě čeká - odtáhnout více než čtyřiceti  tunový, nepojízdný a v půli zlomený motorák celé dva kilometry do nejbližší vlakové stanice.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz