Zpravodajství

Letos méně přepadených bank

Letos méně přepadených bank
Zdroj: TV Nova

V České republice klesá počet vyloupených peněžních ústavů. V letošním roce pachatelé přepadli celkem 144 poboček bankovních domů, což je ve srovnání s loňskem o 18 případů méně. Policie si pochvaluje hlavně lepší bezpečnostní opatření, která banky přijaly po sériích ozbrojených loupeží v uplynulých letech.

Ozbrojené bankovní loupeže se staly strašákem všech bankovních domů, jejich zaměstnanců i samotných klientů. Na záběrech v naší reportáži vidíte přepadení pobočky Komerční banky v Praze 10, kterou letos v létě vzal útokem lupič s pistolí v ruce. Nikdo nevěděl, jestli je to maketa, nebo jestli se tu bude střílet.

 

Když policisté sečetli počty vyloupených bank a srovnali je s uplynulými roky, došli v našich podmínkých doslova k neuvěřitelnému zjištění. Podle nich letos vůbec poprvé počet loupeží v období leden - listopad poklesl.

Letos "jen" 144 loupeží bank

Zatímco v roce 2004 pachatelé vyloupili 176 bank, loni to bylo už 182 případů. To je v průměru jedna banka za dva dny. Ĺetošních 144 vyloupených bank po přičtení údajů z prosince už s největší pravděpodobností rekord nezlámou. Banky si totiž dávají větší pozor.

 

Je to dáno tím, že jednak spolupracujeme s policií, jednak investujeme nemalé prostředky do ochrany a bezpečnosti.  

Loupeže jsou nejčastěji prováděny s pistolí, samopalem, s maketou nástražného systému, nebo jednoduše položí papírek s požadavkem. 

Policisté i představitelé bank doufají, že tento trend vydrží i v příštím roce. Jaká bude praxe, to se samo sebou ještě ukáže.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz