Zpravodajství

Úřady čelí náporu lidí, kteří přihlašují své automobily

Úřady čelí náporu lidí, kteří přihlašují své automobily
Zdroj: TV Nova

Dlouhé fronty a nekonečné čekání. Tak to vypadá před koncem roku na dopravních odborech. Přihlásit nebo odhlásit své auto chtějí stovky lidí. Na mnoho z nich se už ale nedostane. Většina úřadů, kde se evidují auta, bude mít do konce roku otevřeno už jen zítra.

Na mnoha místech v Česku dnes na dopravních inspektorátech byly nekonečné fronty a dlouhé čeakjí doby. Na konci roku je u přepážek plno hlavně ze dvou důvodů: jedni nechtějí už přísští rok jezdita platit povinné ručení a druzí, především podnikatelé se snaží ještě přihlástit nově koupená auta, aby si je si mohli odečíst z daní.

Takových lidí jsou i letos tisíce, potvrzují pracovníci evidence vozidel i prodejci. Je zvýšený zájem ze strany podnikatelů přihlásit a zaregistrovat auto do konce roku. V posledních letech zaznamenávají také prodejci aut nárůst firemní klientely. Na doprvaním odboru v Pardubicích to dokonce došlo tak daleko, že už dopoledne museli posílat lidi domů. Dnes tady kapacita došla kolem 11 hodiny.

Všichni kteří si chtějí zaregistrovat nebo odhlásit své auto z evidence by se měli připravit na podobné fronty jako dnes. Zítra je totiž na většině úřadech poslední den do konce roku, kdy můžete v registru vozidel provést jakoukoliv změnu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz