Zpravodajství

V Polné shořelo 40 betlémů

V Polné shořelo 40 betlémů

Na radnici v Polné tento týden vyhořela výstava betlémů. 40 betlémů shořelo úplně. Čtyři byly v poničeném stavu zachráněny. Škoda na těchto dílech je nevyčíslitelná.


Radnice v Polné pro své obyvatele i turisty připravila na letošní Vánoce výstavu betlémů. V úterý ale v jejích prostorách vypukl požár. Při něm shořelo 40 exponátů. Pouhé čtyři betlémy se podařilo zachránit. I ty ale budou muset podstoupit nákladné restaurování. Škoda sahá do statisíců český korun. Výstava ještě navíc nebyla ani pojištěná.

Zkrat v elektroinstalaci

K nehodě došlo kvůli zkratu v elektroinstalaci. Podle slov místních hasičů vznikl požár v rozdvojce pod stolem, na kterém byl umístěn jeden z betlémů. Všude kolem byl vysoce hořlavý materiál. Tedy papír a dřevo. Pod stolem ležely krabice.

Představitelé radnice v Polné tvrdí, že situace mohla dopadnout ještě daleko hůře. Nechybělo totiž mnoho, a mohla shořet celá budova. Požár vypukl krátce před otevírací dobou. Žena, která přišla výstavu v onen den otevřít pro veřejnost ucítila zápach ohně. Poté si všimla na levé straně expozice plamenů. Okamžitě přivolala hasiče. Jak uvedl starosta Polné Jindřich Skočdopole, stanice místních hasičů je naštěstí docela blízko.

Výstava bude i příští rok

Na výstavě bylo umístěno několik desítek betlémů. Byly tu betlémy dřevěné, papírové, perníkové, betlémy z kukuřičného šustí i betlémy z třetího světa. I přes toto letošní vánoční neštěstí počítá město s uspořádáním podobné výstavy i pro příští rok.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz