Zpravodajství

Smrt matky se třemi dětmi způsobila závada infrazářiče

Smrt matky se třemi dětmi způsobila závada infrazářiče

Hasiči už vědí, co způsobilo požár statku v Jakubovicích na Orlickoústecku. Při drastickém neštěstí uhořela loni 30. listopadu mataka se třemi dětmi. Příčinou požáru byla závada na tepelném spotřebiči. O závěrech expertíz informovala mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.


Otec a dalších sedm dětí, které rodina má, dosud bydlí u příbuzných.

"Při používání infrazářiče nebyla podle vyšetřovatelů dodržena bezpečná vzdálenost od hořlavých materiálů. Infrazářič byl umístěn v blízkosti obývací stěny, textilií a koberce, které se postupně vzňaly," uvedla Horáková.

Na místě požáru zasahovalo pět hasičských jednotek, kromě profesionálních hasičů z Lanškrouna i dobrovolné jednotky z Dolní Čermné, Dolní Dobrouče, Letohradu a Lanškrouna.

Nebylo jim pomoci

Oheň zachvátil obývací pokoj v přízemí, uvnitř záchranáři nalezli čtyři osoby, které vynesli a začali je oživovat. Na místo přijela tři vozidla zdravotnické záchranné služby, přes okamžitou pomoc ale žena narozená v roce 1970 a tři děti staré čtyři, tři a téměř rok na místě zemřely.

Požár nebyl velkého rozsahu, hasičům se ho podařilo dostat pod kontrolu zhruba za 25 minut a během dalších 15 minut jej zcela zlikvidovat. Škoda byla stanovena na 200 tisíc korun.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz