Zpravodajství

Smrt matky se třemi dětmi způsobila závada infrazářiče

Smrt matky se třemi dětmi způsobila závada infrazářiče

Hasiči už vědí, co způsobilo požár statku v Jakubovicích na Orlickoústecku. Při drastickém neštěstí uhořela loni 30. listopadu mataka se třemi dětmi. Příčinou požáru byla závada na tepelném spotřebiči. O závěrech expertíz informovala mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.


Otec a dalších sedm dětí, které rodina má, dosud bydlí u příbuzných.

"Při používání infrazářiče nebyla podle vyšetřovatelů dodržena bezpečná vzdálenost od hořlavých materiálů. Infrazářič byl umístěn v blízkosti obývací stěny, textilií a koberce, které se postupně vzňaly," uvedla Horáková.

Na místě požáru zasahovalo pět hasičských jednotek, kromě profesionálních hasičů z Lanškrouna i dobrovolné jednotky z Dolní Čermné, Dolní Dobrouče, Letohradu a Lanškrouna.

Nebylo jim pomoci

Oheň zachvátil obývací pokoj v přízemí, uvnitř záchranáři nalezli čtyři osoby, které vynesli a začali je oživovat. Na místo přijela tři vozidla zdravotnické záchranné služby, přes okamžitou pomoc ale žena narozená v roce 1970 a tři děti staré čtyři, tři a téměř rok na místě zemřely.

Požár nebyl velkého rozsahu, hasičům se ho podařilo dostat pod kontrolu zhruba za 25 minut a během dalších 15 minut jej zcela zlikvidovat. Škoda byla stanovena na 200 tisíc korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz