Zpravodajství

Vichr pozlobil Česko, v neděli hrozí pokračování

Vichr pozlobil Česko, v neděli hrozí pokračování

Silný vítr působil vrásky na čelech lidí v Česku i v noci z pátku na sobotu. Vichr komplikoval životem lidem v různých koutech republiky. Rozsáhlý výpadek elektrického proudu způsobil vítr na Bruntálsku, ve středních Čechách museli likvidovat popadané větve hasiči. Meteorologové varují, že silný vítr hrozí i v neděli. Mohou s ním údajně počítat všechny kraje kromě Zlínského.


Silné poryvy větru dnes ráno zavinily rozsáhlý výpadek elektrického proudu na Bruntálsku. V současné době nejde elektřina v části Bruntálu a také na Malé Morávce a Karlově Studánce na Bruntálsku. 

Vítr v Moravskoslezském kraji od čtvrtečního večera porážel stromy a trhá krytiny ze střech. Několikahodinový výpadek proudu postihl ve čtvrtek například Český Těšín.

Silný vítr, který místy dosahoval až síly ničivého orkánu, sužuje Moravskoslezský kraj od čtvrtečního večera. V noci na pátek na území kraje lámal stromy a zavinil stovku výpadků elektrického proudu. Bez elektřiny například na několik hodin zůstala ve čtvrtek část obyvatel Českého Těšína na Karvinsku. V Krnově padající strom zranil dva lidi v projíždějícím autě. Hasiči v souvislosti s větrem vyjížděli k desítkám zásahů.

Ve středních Čechách popadané stromy

Poryvy silného větru i v noci na sobotu zaměstnali hasiče ve Středočeském kraji. Vyjížděli nejčastěji ke spadaným stromům, ale i poškozeným střešním krytinám a jednomu požáru.

Středočeští hasiči museli vyjet dvanáckrát odstraňovat stromy a silné větve spadlé přes komunikace a pětkrát řešili například utržené plechy, střešní parapety či poškozenou střešní krytinu. Museli ale také likvidovat jeden požár, který souvisel s větrem.

V lesích u Skuhrova na Berounsku vypalovali podle mluvčího lesáci klestí a špatně oheň uhasili. Vítr jej v noci na dnešek rozfoukal a shořela zde především lesní hrabanka a ohořelo asi pět stromů. Škody zatím lesníci nevyčíslili. Příčinou je podle mluvčího lidská nedbalost a celý případ asi skončí udělením pokuty viníkům.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz