Zpravodajství

Policisté mají nový prostředek proti řidičům pod vlivem drog

Policisté mají nový prostředek proti řidičům pod vlivem drog

Policisté na celém území České republiky nyní začínají používat nový speciální přístroj. Ten zjistí, zda je řidič pod vlivem návykové látky či nikoli. Jako jedni z prvních začali přístroj používat policisté v Kroměříži.

Zdroj: TV Nova

 

Zda je řidič pod vlivem omamných a psychtropních látek, pomůže policistům zjistit nový speciální přístroj. Pomocí něj policisté tuto skutečnost odhalí přímo v terénu. Výsledek mají za deset minut. Stačí jim k tomu pouze setřít řidičův pot.

Řidič pod vlivem pervitinu způsobil dopravní nehodu

Jako jedni z prvních začali přístroj používat policisté v Kroměříži. Díky němu byla zjištěna například příčina jedné dopravní nehody, kterou způsobil jeden mladík. Ukázalo se, že tento muž byl pod vlivem pervitinu.

Zatím přístroj používají pouze dopravní policisté. Do budoucna se ale zvažuje možnost, že by jej mohli začít využívat i hlídky pořádkové služby.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz