Zpravodajství

Policisté si na řidiče pod vlivem drog posvítí

Policisté si na řidiče pod vlivem drog posvítí
Zdroj: TV Nova

Už bezmála sedm měsíců je u nás podle silničního zákona řízení pod vlivem drog trestným činem. I proto začali někteří policisté zkoušet detektory, které jsou schopné během deseti minut drogu v těle řidiče odhalit. Protože se přístroje v praxi velmi osvědčily, policejní prezidium jimi chce do června vybavit všechny dopravní i pořádkové policisty.

Kroměřížští policisté použili ve svém obvodě test na drogy poprvé minulou sobotu a hned byli úspěšní. Mladík, který způsobil tuto dopravní nehodu, jim přišel podezřelý. Test ukázal, že se nemýlili.

Detektor omamných a psychotropních látek se dá podle policistů přirovnat k lepšímu těhotenskému testu. Podobně jednoduché je i jeho ovládání. Podezřelému řidiči se pouze setře pot nebo odeberou sliny a výsledek je do deseti minut na světě.

Přestože test na drogy je pouze orientační, a řidič poté musí absolvovat ještě další vyšetření, policejní prezidium je s testy spokojeno. Do června je prý objedná úplně všem dopravním i pořádkovým policistům. Lidé, kteří drogy užívají, by si proto jízdu pod vlivem měli rozmyslet.

"Řidiči, který zfetovaný usedne za volant, hrozí až jeden rok za mřížemi. Pokud v tomto stavu způsobí dopravní nehodu, může si odsedět až tři roky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz