Zpravodajství

Motoristům se do výměny řidičských průkazů nechce

Motoristům se do výměny řidičských průkazů nechce
Zdroj: TV Nova

Do konce tohoto roku si řidiči musejí nechat vyměnit své řidičské průkazy vydané do roku 1993 za nové. V celé České republice se to týká dvou milionů starých průkazů. Jenže čekárny městských úřadů, které výměny vyřizují, zejí prázdnotou. Protože řidiči vše nechávají až na poslední chvíli, je jasné, že do příštího roku vstoupí mnoho z nich s neplatným řidičským oprávněním.

Staré růžové knížky a zalaminované průkazy vydané do roku 1993 mají z peněženek řidičů zmizet nejpozději 31. prosince. Místa, kde průkazy vyměňují, zejí zatím prázdnotou.

Například jen v Olomouckém kraji zbývá vyměnit přes osmnáct tisíc průkazů. Podle úředníků by to znamenalo pracovat tempem 100 řidičských průkazů denně, což je na samé hranici fyzických možností.

Podobné je to i v ostatních krajích. Při pohledu na prázdné přepážky si ale nikdo nedokáže představit, co se strhne ve druhém pololetí.

To, že řidiči podceňují výměnu řidičáků, potvrzuje i státní tiskárna cenin. Ta zatím jede ani ne na deset procent své kapacity. ¨

Ministerstvo dopravy i městské úřady varují, že koncem roku se čekání na nový řidičák výrazně prodlouží. Mnoho řidičů se tak zřejmě ocitne mimo provoz.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz