Zpravodajství

Z Moravského krasu se stává závodiště

Z Moravského krasu se stává závodiště

Motorkáři a majitelé terénních aut si dělají závodiště z Moravského krasu na Blanensku. Chráněnou oblast si vyhlédli už před dvěma lety.

Burácející motory v chráněné oblasti ruší zvěř, terénní pneumatiky ničí stezky a rychle jedoucí stroje ohrožují ostatní návštěvníky. Motoristé porušují hned dva zákony - lesní a zákon o ochraně přírody. Dopadeni jsou ale málokdy.

Pokud se někoho nakonec opravdu podaří chytit, jak devastuje krajinu, čeká ho pokuta. Z její spodní hranice se ale asi nikomu hlava nezatočí.

Lesáci a ochránci přírody se zatím snaží odradit motoristy pomocí umělých překážek. Alespoň auta zastaví například velké pískovcové balvany zakopané na stezkách.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz