Zpravodajství

Kávou provoněné pražské výstaviště

Kávou provoněné pražské výstaviště
Zdroj: TV Nova

Milovníci kávy pozor! Na Výstavišti v Praze – Holešovicích v těchto dnech probíhá semifinále mistrovství republiky baristů –specialistů na přípravu kávy. Tu nejlepší kávu můžete ochutnat od těch největších profesionálů, kteří přípravou lahodného nápoje doslova žijí.

V rámci veletrhů Apetit a Holiday world probíhá v pavilonu D pražského výstaviště, vedle Křižíkovy fontány, soutěž o nejlépe připravenou kávu. Ti nejlepší baristé z celé České republiky se sjeli do Prahy, aby vám předvedli jak se připravuje opravdu dobrá káva a také proto, aby vybojovali postup do velkého finále. Ty nejlepší potom čeká mistrovství světa v japonském Tokiu.

Kávou to bude na výstavišti vonět dnes do 18 hodin, zítra od 10 do 18 hodin a v neděli od 11.30 do 15 hodin, kdy proběhne velké finále.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz