Zpravodajství

Opilec si brutálně vyšlápl na záchranáře

Opilec si brutálně vyšlápl na záchranáře
Zdroj: TV Nova

Záchranáři jsou stále častěji terčem agresivních útočníků. Jen v minulém roce se stalo více než 150 případů, kdy většinou opilí agresoři zaútočili na posádky zdravotníků. K dalšímu útoku došlo dnes nad ránem v Dolní Vlkýši na Plzeňsku.

Začalo to rutinním výjezdem k pacientovi trpícímu dušností, skončilo to dalším útokem na záchranáře. Ve chvíli, kdy lékař ošetřoval pacienta, najelo do sanitky z nepochopitelných důvodů osobní auto.

Odřeným blatníkem to ale zdaleka neskončilo. Incident pokračoval, když posádka sanitky vystoupila z auta, aby zjistila, co se děje. Tmavý vůz pak do jednoho z členů posádky záchranky najel.

Jaké byly důvody útoku, zatím není jasné. Řidič osobního auta totiž ujel a policisté ho dosud nevypátrali. Pokud ho dopadnou, hrozí mu až dva roky vězení.

Napadení záchranářů jsou v poslední době poměrně častá. Stoupá i brutalita útočníků.

Právě množící se útoky přiměly záchranáře k tomu, že začali po politicích požadovat status veřejného činitele. Nic takového se ale zatím prosadit nepodařilo.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla do agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce v Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz