Zpravodajství

Na trati Praha - Dobříš vykolejil nákladní vlak

Na trati Praha - Dobříš vykolejil nákladní vlak
Zdroj: TV Nova

Dnes před polednem vykolejil na trati Praha - Dobříš nákladní vlak. Při nehodě byli zraněni dva lidé. Na místě vyšetřuje policie a Drážní inspekce. Ta nevyloučila, že chybu mohli udělat dělníci, kteří trať opravovali. Podle Českých drah je škoda zatím odhadována na více než jeden milión korun.

Rozlámané pražce, uvolněné koleje a rozházené šrouby. Na trati u Mníšku pod Brdy vykolejilo všech šest vagónů soupravy i s lokomotivou. Jeden vůz vagóny vytlačil úplně mimo trať, takže visel ze stráně dolů. Lehce zraněni byli jen dva pracovníci Českých drah, kteří jeli ve služebním voze hned za lokomotivou.

Příčina nehody je stále předmětem šetření

Proč vlak vykolejil se zatím neví. Příčina je předmětem prověřování. Vyšetřovacích verzí je několik. Nehoda ale zřejmě souvisí s pracemi, které na trati probíhaly. V tuto chvíli na místě hasiči následky nehody odstraňují. Místo vlaků zde jezdí náhradní autobusová doprava.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz