Zpravodajství

Muž málem vypadl z vlaku

Muž málem vypadl z vlaku
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Snad všichni si ještě pamatujeme na tragické úmrtí pětiletého Matěje Chrásteckého, který za jízdy vypadl z vlaku. Policie tehdy pochybení ze strany Českých drah vyloučila. Teď se ale ukazuje, že případů, kdy se za jízdy otevřou dveře, přibývá. Na vlastní kůži to zažil pan Zdeněk z Uherského Hradiště. V úterý málem vypadl z vlaku.

"Vlak vjel asi na výhybku, odhodilo mě to, naletěl jsem na dveře a ocitl jsem se ve vzduchu," řekl TV Nova Zdeněk Hynek. Takhle popisoval pan Hynek to, co se v úterý stalo ve vlaku, když jel do Brna za rodinou. Náraz ho odhodil na dveře, ty se okamžitě samovolně otevřely. Naštěstí se stačil zachytit madla.

"V okamžiku, když jsem vyletěl ven, to byl zlomek sekundy, mě nenapadlo nic, až potom jsem si začal uvědomovat, co se mohlo stát," řekl Hynek.

Jak jsme zjistili, pan Hynek zdaleka není jediný, kterému se něco podobného stalo.

Sami jsme si vyzkoušeli, že otevřít dveře za jízdy není velký problém. Také u malého Matěje, který loni vypadl z vlaku, expertiza ukázala, že si dveře otevřel sám. České dráhy ale nechystají žádné opatření. Tvrdí, že většina vlaků má blokování dveří za jízdy. Ty, které nejsou tímto systémem opatřeny ale stále zůstávají na tratích.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz