Zpravodajství

Šest nehod za jediný den, hasiči mají napilno

Šest nehod za jediný den, hasiči mají napilno
Zdroj: TV Nova

Hasiči v Moravskoslezském kraji dnes vyjížděli hned k šesti dopravním nehodám. V Ostravě se staly hned tři případy nehod. Nejvíce hasiče zaměstnal nákladní automobil plný hlíny, který řidič položil na bok. Nejsou žádné oběti na životech a škody minimální.

Zdroj: TV Nova

"Patrně nezvládl odbočení na křižovatce. Řidič vozidla byl lehce zraněn, dvě lehká zranění si vyžádala i nehoda staré škodovky ve Frýdku-Místku," informuje Petr Kůdela, mluvčí moravskoslezských hasičů.

Zdroj: HZS

Perný den začal hned po půlnoci, ještě neskončil 

01:00 hodin - Přibližně hodinu po půlnoci vyjeli hasiči ze stanice v Bruntálu k dopravní nehodě v Horním Benešově. Osobní auto se totiž převrátilo na střechu a vytékal z něj benzín. "Hasiči proto museli auto otočit na kola a místo zasažené benzínem zasypat sorbentem," dodává Kůdela.

05:00 hodin - Kolem páté hodiny ráno vyjela jednotka ze stanice z Ostravy-Zábřehu k dopravní nehodě Škody Fabie na sjezdu z Výškovické na Rudnou ulici. Auto mělo proraženou nádrž na olej. Hasiči olejovou skvrnu posypali sorbentem a pak uklidili.

V tutéž dobu vyjížděla jednotka ze stanice v Novém Jičíně k dopravní nehodě osobního auta v Bartošovicích, části Hukovice. V autě ani u něj žádný řidič nebyl. Hasiči odtáhli auto ze silnice.

05:10 hodin - Jen o deset minut později vyjížděli profesionální hasiči ze stanice v Ostravě-Porubě k dopravní nehodě dalšího osobního auta, které skončilo v kolejišti tramvaje číslo 4 v Martinovské ulici v Ostravě-Třebovicích. Auto odstranili z kolejiště. Také zde nebyl žádný řidič k nalezení.

10:00 hodin - havárie nákladního vozu s nákladem hlíny

Přibližně dvě a půl hodiny zabralo hasičům odstraňování dopravní nehody nákladního automobilu. V sobotu kolem desáté hodiny nezvládl odbočení doleva na světelné křižovatce ulic Opavská a 17. listopadu v Ostravě-Porubě.

Zdroj: HZS

"Těžká osmikolka, která vezla hlínu patrně na nedalekou skládku, jela po Opavské ulici a zabočovala doleva na Pustkovec. Za zatáčkou se převrátila na bok. Osmadvacetiletý řidič naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním. Hasiči jej z kabiny nemuseli vyprošťovat," popisuje zásah Kůdela. O řidiče se postarali záchranáři.

Zdroj: HZS

Hasiči náklaďák převrátili na kola pomocí dvou navijáků a pak napojili na jiné auto, které vůz odtáhlo. Na místo pak přijely tři nákladní vozy (malý a velký nakladač a nákladní automobil) na převoz hlíny.

Zdroj: HZS

13:00 hodin - Ve Frýdku-Místku v méně frekventované ulici Čelakovského si nehoda vyžádala lehká zranění dvou mladých osob. Hasiči ze stanice ve Frýdku-Místku zde odstraňovali následky nehody. "Mezi jiným obraceli letitou Škodu 120 ze střechy na kola a likvidovali drobný únik provozních kapalin z auta," shrnuje dnešní den Kůdela.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz