Zpravodajství

Kamion hrozil zbouráním domu

Obrovské drama dnes zažívala rodina Havranových z Gajeru u Litomyšle. Nad ránem totiž zapadl u jejich domu plně naložený kamion a hrozilo, že pokud se návěs auta převrátí, zničí Havranovým obvodové zdi domu.

Kamion v příkopu byl nakloněný tak, že i hasiči se báli jakkoli s ním na zasněženém svahu pohnout. Uvnitř 15 tunového návěsu bylo navíc 25 tun betonových kvádrů. Hrozil, že by mohl spadnout rodině Havranových přímo do obýváku. „Máme tam dvě malý děti a je to nepředstavitelný, kdyby se něco stalo," říká rodina.

Řidič kamionu nejspíš nezvládl řízení na zledovatělé silnici. Starosta ale tvrdí, že se podle zákona musely po nočním sněžení nejdřív odklidit hlavní silnice.

Dostat kamion z příkopu nebyla žádná legrace. Hasičská technika nestačila a na místo musel dorazit speciální vyprošťovací vůz. Kamion bylo třeba ukotvit na několika místech.

Vyproštění kamionu trvalo zhruba půl hodiny. Než se jeho řidič mohl vypravit na cestu do Jilemnice, musel ještě opravit rozbité kolo.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz