Zpravodajství

VIDEO: V obci bez kolejí stojí vlak

VIDEO: V obci bez kolejí stojí vlak

Naprosto nevídanou věc můžete najít ve Staré Vsi u Ostravy. Nevedou tam koleje, není tam ani nádraží, ale přesto tam stojí vlak.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Kdo jede okolo, nestačí se divit. Ve stráni pod kostelem stojí nablýskaný železniční vagón. Koleje pod ním ale nikam nevedou. Jde totiž o ubytovnu pro děti, které sem jezdí na víkendy, ale třeba i na týdenní pobyty.

Ubytování to není kdovíjak luxusní - vždyť v tomto úzkém prostoru bydlí až tři lidé. Na druhou stranu se tu dá bydlet třeba i v zimě. Pro mnohé ale zůstává záhadou, jak se vagón na zahradu vůbec dostal.
Spát ve vlaku je pro děti nezapomenutelný zážitek, na který se vždycky těší. Rodiče je sem proto posílají i několikrát ročně.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz