Zpravodajství

Vlakový fantom dopaden

Vlakový fantom dopaden
Zdroj: TV Nova

Policie na severu Čech dopadla vlakového fantóma. Ozbrojený osmačtyřicetiletý muž z Teplic přepadával cestující českých drah - na trase Praha - Chomutov. Okradl je o několik desítek tisíc korun. Odborníky však hlavně zaráží způsob, jakým cestující okrádal.

Pan Martin pracuje na dráze a jako každý večer sedl na vlak a jel domů do Chomutova. To ale ještě netušil, co ho čeká.

A přesně takový byl postup u obou krádeží vlakového fantóma. Pan Martin přišel o osm tisíc korun, navíc si ale z loupeže odnesl nechtěný zážitek.

Ve druhém případě si do kupé přisedl k mladíkovi z Plzně, který jel do Ústí nad Labem. Lupiči se zalíbil jeho notebook. Z kufříku vytáhl pistoli a mladíka držel ve vlaku až do Teplic. Tam ho donutil vystoupit a z bankomatu vybrat peníze. Chtěl po něm ale ještě víc a aby mu tedy peníze přinesl ve smluvený den na nádraží. Tam už ale na něj čekala policie.

Oba případy se staly v běžném rychlíku, policie přitom kontroluje jen mezinárodní spoje nebo vlaky vyšší třídy. Na nádražích také většinou chybí kamerový systém.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz