Zpravodajství

VIDEO: Zadržen gang kuplířů, dováželi prostitutky z Ukrajiny

VIDEO: Zadržen gang kuplířů, dováželi prostitutky z Ukrajiny

V českých policejních sítích uvízl gang 13 kuplířů, kteří měli podle kriminalistů dovážet Ukrajinky do Česka kvůli poskytování sexuálních služeb. Mezi zadrženými jsou Izraelci, Rusové, Ukrajinci, Češi a jeden Moldavan. Informovala o tom ve středu mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová.

Hlavou gangu byl údajně muž mající izraelské a ukrajinské občanství, kterého zadržela na Ukrajině tamní policie. Jedním z hlavních podezřelých zadržených v Česku je čtyřiatřicetiletý muž s izraelským a ruským občanstvím. Ten prostřednictvím dalších lidí shromažďoval výdělky od prostitutek a peníze také přerozděloval. Dívky dostávaly polovinu zisku.

Policisté skupinu sledovali od roku 2005. Podle detektivů skupina začala dívky dovážet minimálně od začátku roku 2004.

Zákrok proběhl na několika místech na Chebsku a v Praze. Policisté využili služeb zásahové jednotky a vrtulníku. Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor zajistili kradená vozidla, dále mobilní telefony, počítače a účetní záznamy.

Policisté proti všem zadrženým mužům zahájili trestní stíhání pro kuplířství a zločinné spolčení. Policie všechny členy údajného gangu vyslechla, soud rozhodl, že sedm z nich půjde do vazby. Všem 13 mužům hrozí až desetileté vězení. Policisté plánují výslech více než stovky sexuálních pracovnic.

Akce proti údajným kuplířům navazuje na loňské vydání tří na Chebsku zadržených občanů Izraele a Ruska k trestnímu stíhání do Izraele. Trojice prý vozila ukrajinské dívky do Izraele a násilím je nutila k prostituci. Izraelská justice je již v minulosti obžalovala z kuplířství, vydírání a mučení. Podle české policie se Izraelci na našem území pouze skrývali.

Kuplířství se v ČR daří

Severočeským policistům se ve spolupráci s Interpolem podařilo v březnu vypátrat člena bulharského gangu kuplířů, který donutil na Teplicku a Chomutovsku desítky dívek k prostituci. Emil Dossev, který byl pravou rukou šéfa skupiny Cvetomira Belčeva, se v současnosti zdržuje ve své vlasti.

V Klatovech začal v lednu několikrát odkládaný soudní proces s dvacítkou mužů a žen obžalovaných z kuplířství, kteří si podle obžaloby vydělali na prostituci provozované ve třech nočních klubech na Tachovsku téměř 90 milionů korun za tři roky.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz