Zpravodajství

Honička aut skončila v poli, vyděrači už jsou v cele

Honička aut skončila v poli, vyděrači už jsou v cele

Dvojici vyděračů zadržela v podvečer policejní zásahová jednotka na Sokolovsku. Při automobilové honičce se jeden z pachatelů v ujíždějícím vozidle zranil. Kriminalisté provedli výslech ještě v průběhu noci a mužům, kteří vydírali podnikatele z Kynšperku nad Ohří, sdělili obvinění. Oběma hrozí až deset let vězení.

Zdroj: TV Nova

Jeden ze zadržených vyděračů už po nočním výslechu na sokolovské kriminálce skončil v policejní cele. Vše začalo na sklonku minulého týdne, když dvojice pachatelů začala vydírat dvaačtyřicetiletého podnikatele.

"Pod pohrůžkou, že si ho odvezou s sebou, po něm vyžadovali finanční hotovost," říká Andrea Kávová, policejní mluvčí v Sokolově. A dvojice vyděračů šla ještě dál. Své hrozby stále stupňovali. Včera za svou obětí přijeli dokonce už ozbrojeni. Jenže sklapla past a udeřila zásahová jednotka.

"Policisté u mužů na místě činu zadrželi dvě zbraně a obušek," dodává Kávová. Při automobilové honičce najelo do policejního vozidla auto pachatelů a poškozené skončilo v poli.

Jeden z vyděračů utrpěl při kolizi zranění. Během vyšetření v sokolovské nemocnici dokonce zkolaboval a musel tu zůstat přes noc na pozorování.

Na místě ho střeží policisté. Pachatelům obviněným z trestných činů vydírání a loupeže hrozí až 10 let vězení.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz