Zpravodajství

Opilá řidička ujela z místa havárie

V centru Českého Krumlova včera přibližně v 19 hodin bourala opilá řidička. Z místa nehody čtyřiadvacetiletá žena z Českokrumlovska ujela. Podle informací, které má server nova.cz k dispozici si řidička nevšimla, že ji na místě havárie upadla z vozu registrační značka vozidla. Podle toho ji policie dohledala. Dechová zkouška dokázala, že řídila opilá. O případu dnes jako první informoval náš zpravodajský server nova.cz.

Žena narazila do dopravní značky Dej přednost v jízdě. "K dopravní nehodě došlo tak, že řidička jela ve směru od Svaté Trojice, ke třídě Míru, kde při jízdě po ulici Do Svahu, po projetí mírné levotočivé zatáčky na rovnému úseku, zřejmě vlivem rychlosti, vyjela vpravo mimo komunikaci a dále na chodník," řekl serveru nova.cz mluvčí jihočeské policejní správy Michal Marušák. Poté přední částí narazila do dopravní značky a poté z místa dopravní nehody ujela, dodal.

Na místě dopravní nehody byla nalezena registrační značka jejího vozidla. Policie pak podle identifikačního údaje automobil dohledala i s odpovídajícím poškozením na blízkém sídlišti. „Následně byla u řidičky provedena dechová zkouška, kterou bylo zjištěno 1,82 promile alkoholu v dechu," řekl Marušák.

Marušák dále upozornil, že přestože havárie nemá velké následky je takové jednání společenský mimořádně nebezpečné. „Řidička se pod vlivem alkoholu pohybovala po městě kolem 19.00 h kdy je ještě poměrně značný dopravní provoz a pohyb chodců a tudíž nebezpečnost jejího jednání je velmi vysoká," řekl Marušák.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz